XC2C256-6FTG256C
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
XC2C256-6FTG256C
  • 1
Product Category : CPLD - Complex Programmable Logic Devices
Number of I/Os : 184 I/O
Propagation Delay - Max : 5.7 ns
Number of Logic Array Blocks - LABs : 16
Supply Voltage - Max : 1.9 V
Packaging : Tray
Number of Macrocells : 256
Supply Voltage - Min : 1.7 V
Package : ftBGA-256
RoHS : Green available
Operating Supply Voltage : 1.8 V
Factory Pack Quantity : 450
Maximum Operating Frequency : 256 MHz